Privatlivspolitik   

Opslagsinformation  ·  Servicenyt  ·  Debat

08 april, 2011

Besøg af en veteran i foreningen

Forleden havde jeg besøg af Per Haaber Gylling, som i dag bor på Frederiksberg.

Per var iblandt initiativtagerne til fællesantennen, der, i starten af 1970'erne. Per var også med i den første bestyrelse, som blev etableret i 1973. Det samme var i øvrigt også Niels B. Sørensen, som stadig er medlem af antenneforeningen og som i dag er formand i Grundejerforeningen Karmstengård.

Jeg synes det er interessant, når tidligere medlemmer stadig følger, hvordan det går med Antenneforeningen Ølstykke Vest og jeg vil gerne være med til at trække bånd igennem tiderne for foreningen. Har du materialer, som kan have interesse for andre at se, om foreningens historie, så lægger jeg det gerne på nettet.

Per Haaber Gylling kom med en stak fotoes fra foreningens start, som vi ved lejlighed skanner og der laves et link dertil under Opslagsinformation - Om foreningen.

Jeg takket Per for billederne og en lille hyggelig snak.

mvh / Herman

Ingen kommentarer: